Váš vzťah k ruštine

Не забываем родной, великий и могучий

Ako by ste popísali váš vzťah k ruštine?

Akademický (škola / univerzita a pod.)
1
13%
Pracovný
0
Голосов нет
Hobby / osobné dôvody
4
50%
Láska
1
13%
Turistika
0
Голосов нет
Iné
2
25%
 
Всего голосов : 8

Сообщение oxygen » Ср апр 23, 2008 7:58

Sano писал(а):nikdy som po rusky nepisal lebo mi to nebolo treba ale toho roku maturujem, dal som si rustinu ako maturitny predmet nech to mam lahsie Very Happy a zistil som ze sa mam este vela co ucit:P musim si jednoducho zvyknut pisat lebo robim hrube chyby a vyzera to zle:P...takze tolko moj OT Very Happy


Nechápem :think: a vás v škole pred maturitou neučia písať? Predsa nie všetci majú ruských otcov :) Ako povedal Akella - musíš veľa čítať. Aj keď maturity sú už o chvíľu.... :wink:
Аватара пользователя
oxygen
 
Сообщения: 197
Зарегистрирован: Вт окт 09, 2007 20:21
Откуда: Камышин/Bratislava

Сообщение Sano » Чт май 01, 2008 21:01

ucia...samozrejme...ale ja som nikdy na rustinu nechodil...ja som si vybral v tercii ako druhy jazyk nemcinu...ale zase az tak zle nepisem...PFIČ (pisomna forma internej casti) som mal na 100% takze az take zle to nie je:P ale ja som perfekcionista :D
Sano
 
Сообщения: 9
Зарегистрирован: Пт апр 11, 2008 19:31

Сообщение siska » Чт ноя 05, 2009 11:43

azbuka je taka jednoducha naucila som sa ju za 3 dni a to som neustale citala ruske kniyky a viem ju ako keby som sa v rusku narodila
Аватара пользователя
siska
 
Сообщения: 34
Зарегистрирован: Пн дек 15, 2008 19:18
Откуда: Trencin, Slovakia

Re: Preco?

Сообщение siska » Чт ноя 05, 2009 11:46

Duun писал(а):Priatel z Dubny mi asi pred 6 rokmi povedal, ze ruska literatura sa neda prelozit do ineho jazyka tak, aby sa z nej nestratilo nieco podstatne... Nasadil mi chrobaka do hlavy ;) Zaklad som mala zo skoly (ako vsetci do 89 roku), zasla som do kniznice, pozicala som si Тихий Дон a kym som ho za pol roka precitala, vsetky problemy s azbukou a vacsina problemov s rustinou sa kamsi stratili ;) Este treba napisat, ze icq je skvela vec, pokial ide o pisanu rec - mala som to stastie, ze som v systeme stretla mimoriadne zhovorciveho cloveka, ktoreho neotravovalo opravovat moje chyby, vysvetlil mi vela veci a posiela mi zaujimave linky, tykajuce sa zvlastnosti rustiny a zivota v Rusku vseobecne...


cauko ja si tiez vylepsujem rustinu a chcela by som si ju este viac vylepsit mohol by si mi poslat icq to ho rusa by som si vylepsila rustinu diik :)
Аватара пользователя
siska
 
Сообщения: 34
Зарегистрирован: Пн дек 15, 2008 19:18
Откуда: Trencin, Slovakia

Re: Preco?

Сообщение Duun » Чт ноя 05, 2009 13:45

siska писал(а):cauko ja si tiez vylepsujem rustinu a chcela by som si ju este viac vylepsit mohol by si mi poslat icq to ho rusa by som si vylepsila rustinu diik :)


Dost sa zmenil za tie roky.. pred par mesiacmi sa pokusal o samovrazdu a uz nie je taky komunikativny... ;\

Preco sa neskusis rozpravat s miestnou komunitou? ;)
Аватара пользователя
Duun
 
Сообщения: 508
Зарегистрирован: Вт окт 18, 2005 8:29
Откуда: Banska Bystrica

Сообщение Ivan » Чт ноя 05, 2009 15:22

To musi byť niečo hrozne, ked sa človek odvaži na taky čin. Ja osobne taky stav neviem si ani predstaviť.
Siska: Skutočne, na tomto forume treba sa zapajť do roznych debat, su tu dobre temy a možete pisať v ruštine. Odporučam.
Ivan
 
Сообщения: 92
Зарегистрирован: Чт янв 25, 2007 19:18

Сообщение siska » Пт ноя 06, 2009 21:05

to som ja nevedela ze chcel urobit samovrazdu ja sa zapajam do debaty ale nemam moc na to cas a opcas co si napisem po rusky ale ako sa umna obvikle postasti tak mozem napisat niakusi hovadinu, viem co is po rusky ale netrufala by som plinulo rozpravat po rusky aj ked skola sa dobre da vytahovat pred spoluziakmi rustinou lebo oni ju nevedia tak sa ma potom pitaju ze ako je po rusky to a to
Аватара пользователя
siska
 
Сообщения: 34
Зарегистрирован: Пн дек 15, 2008 19:18
Откуда: Trencin, Slovakia

Пред.

Вернуться в Ruský jazyk :: Русский язык



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1