KOŠICE 29. júna. Фестиваль Токайского вина

Что интересного происходит: концерты, выставки, демонстрации, бизнес-форумы и т.п.

Сообщение Akella » Пт июн 29, 2007 11:40

Začína sa V. Tokajský festival, prvý raz cezhranične


http://www.24hod.sk/clanok-34132-Zacina ... nicne.htmlTokajský festival, ktorého piaty ročník sa začína dnes, má prvý raz cezhraničný rámec. Začína sa medzinárodnou odbornou konferenciou Tokajská oblasť a tokajské víno bez hraníc v Zemplén ...


Изображение

KOŠICE 29. júna (WEBNOVINY) – Tokajský festival, ktorého piaty ročník sa začína dnes, má prvý raz cezhraničný rámec. Začína sa medzinárodnou odbornou konferenciou Tokajská oblasť a tokajské víno bez hraníc v Zemplén Európa Ház v maďarskom mestečku Sátoraljaújhelyi a popoludní pokračuje v Rákocziho kaštieli v slovenskej obci Borša otvorením miestopisnej výstavy, medzinárodnou súťažou tokajských vín Víno kráľov. Podujatie spestrí vystúpenie Kataríny Hudákovej a Petra Nádasdiho. Na súťaži sa zúčastňujú výrobcovia z oboch prihraničných oblastí Tokaja, pričom najkvalitnejšiemu vínu odborná medzinárodná porota udelí titul Šampión tokajských vín 2007. V sobotu si v Borši zmerajú sily kuchári v príprave tokajských špecialít.

Sobotňajší program festivalu sa začína v Borši popoludní programom Oživené remeslá – tvoria ho ukážky ľudových remesiel, tvorivé dielne a tradičný jarmok. Súčasťou je ochutnávka tokajských vín. Od 15:00 sa začne kultúrny program Tancuj s nami, na ktorom vystúpia slovenské a maďarské detské súbory. Večer bude ľudová veselica.

Hlavný program festivalu Oslava tokajského vína sa začne v nedeľu krátko popoludní odchodom historického vlaku Tokajský expres z Košíc do Borše. Na nádvorí kaštieľa je pre účastníkov pripravený bohatý program zahraničných a domácich folklórnych súborov a speváckych skupín nielen zo Slovenska a Maďarska, ale aj z Rumunska, Ukrajiny, Srbska a Poľska.

SITA

Аватара пользователя
Akella
 
Сообщения: 1920
Зарегистрирован: Вт авг 09, 2005 16:05
Откуда: Moskva - Karlsruhe / Frankfurt (M)

Вернуться в Мероприятия и культурные события в СловакииКто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1